페이지 이미지
PDF
ePub

UNITED STATES REPORTS

[merged small][merged small][merged small][merged small][merged small][merged small][merged small][merged small][merged small][merged small][merged small][merged small][merged small][ocr errors]

COPYRIGHT, 1911, BY
THE BANKS LAW PUBLISHING COMPANY

NOV 1 1911
LLB

g

JUSTICES

OF THE

SUPREME COURT

DURING THE TIME OF THESE REPORTS.1

EDWARD DOUGLASS WHITE, CHEF JUSTICE.
JOHN MARSHALL HARLAN, ASSOCIATE JUSTICE.
JOSEPH MCKENNA, ASSOCIATE JUSTICE.
OLIVER WENDELL HOLMES, ASSOCIATE JUSTICE.
WILLIAM R. DAY, ASSOCIATE JUSTICE.
HORACE HARMON LURTOX, ASSOCIATE JUSTICE.
CHARLES EVANS HUGHES, ASSOCIATE JUSTICE.
WILLIS VAN DEVANTER, ASSOCIATE JUSTICE.
JOSEPH RUCKER LAMAR, ISSOCIATE JUSTICE.

GEORGE WOODWARD WICKERSHAM, ATTORNEY GENERAL.
FREDERICK W. LEHMANX,5 SOLICITOR GENERAL.
JAMES HALL MCKENSEY, CLERK.
JOLIN MONTGOMERY WRIGHT, MARSHAL.

· For allotment of THE CHIEF JUSTICE and Associate Justices among the several circuits see page v, post.

? (HIEF JUSTICE FULLER (see 218 U'. S. v and post, p. vii) died July 4, 1910, at his home in Sorrento, Maine, during vacation. He vas buried in Chicago, Illinois. On December 12, 1910, President Taft appointed Edward Douglass White, Associate Justice of this court, Chief Justice of the l'nited States, to succeed Mr. CHIEF JUSTICE FulLER. I was confirmed by the Senate on the same day and on December 19 took the oath as Chief Justice.

* Of Wyoming and C'nited States Circuit Judge for the Eighth Circuit: Sominated December 12, 1910, by President Taft, to succeed

MR. JUSTICE WHITE, appointed to be Chief Justice of the United States, resigned.* He was confirmed by the Senate on December 15, 1910, and qualified and took his seat upon the bench on January 3, 1911. He took no part in any of the decisions reported in this volume in cases argued or submitted prior to January 3, 1911.

• Of Georgia: Appointed December 12, 1910, by President Taft, to succeed MR. JUSTICE Moody, resigned.f He was confirmed by the Senate on December 15, 1910, and took his seat upon the bench January 3, 1911. He took no part in any of the decisions reported in this volume in cases argued or submitted prior to January 3, 1911.

• Of Missouri: Appointed by President Tast December 12, 1910, to succeed Mr. Solicitor General Bowers who died September 9, 1910. His commission was recorded with the court December 19, 1910.

* The statement in 218 U. S. v, and 219 U. S. iii, that Mr. JusTICE VAN DEVANTER was appointed to succeed MR. JUSTICE Moody was error.

† The statement in 218 U. S. v, and 219 U. S. iv, that Mr. JUSTICE LAMAR was appointed to succeed MR. Justice WHITE was error.

1

« 이전계속 »